تنظیم انحراف نور انحراف چراغ جلو خودرو

تنظیم چراغ جلوی خودرو _

مراقبت از خودرو نیاز به وقت و دقت در امور خودرو دارد، برای آگاهی در موارد مورنیاز باید نکات آموزشی در این زمینه مطالعه کنید، در این مطلب از بلاگ شاهین لوکس به “تنظیم نور چراغ جلو خودرو” می پردازیم:

تنظیم نور چراغ جلو خودرو نقش بسزایی در بینایی راننده و به طبع آن از جان راننده و امنیت ماشین به هنگام رانندگی را دارد. انحراف زیاد چراغ ها باعث کاهش دید رانندگان روبرو شده و ممکن است باعث بروز حادثه شود.

عوام انحراف نور چراغ خودرو

1- خودرو خریداری شده به دلیل تنظیم اولیه چراغ ها کمتر پیش می آید که دچار انحراف چراغ باشد, اما خب کنترل کیفیت خودروساز داخلی نقص هایی نشان داده که در این زمینه نیز اعتماد کمتری بتوان کرد.

2- در تصادف هایی که جلو خودرو دچار صانحه می شود یا به اصطلاح سپر به سپر می شود به احتمال زیاد چراغ ها جابجا می شوند و در نتیجه دچار انحراف می شوند.

3- سنگینی در قسمت عقب ماشین؛ با وجود وزن بیشتر در عقب ماشین فنرها فشرده شده و پس از مدتی قادر به بازگشت به حالت سابق نیستند. در این حالت تنظیم چراغ‌ها از حالت اول خارج خواهند شد.

تنظیم نور چراغ های جلویی خودرو

در این مطلب ساده ترین روش را برای این کار به شما می گوئیم. برای تنظیم فاصله ماشین با دیوار یا خودروی جلویی  باید به اندازه حداقل 6 متر باشد.

ماشین هایی که فرمان آن ها سمت چپ هست (مثل ایران)، چراغ راست کمی بالاتر از چراغ دیگر نور دهی می کند, علت این امر به خاطر وجود تابلوهای علائم رانندگی در کنار جاده می باشد تا راننده آن ها را به خوبی مشاهده کند.

تنها ابزار مورد نیاز پیچ گوشتی چهار سو هست. چراغ های جلویی خودرو یک پیچ تنظیم برای این کار دارند البته بعضی از خودروها از داخل داشبورد می توان این امر را انجام داد مانند پژو 206.

یک سوراخ برای تنظیم چراغ هست که پیچ گوشتی می تواند پیچ تنظیم را بچرخاند. معمولا با نوشته UP / DOWN مشخص هست.

نحوه تنظیم نور چراغ جلو خودرو

مقدار نوردهی مناسب چراغ سمت چپ یا راننده (به همراه رعایت فاصله حداقل 6 متر از خودرو جلویی) کافی است مقداری از سپر جلویی بالاتر را بپوشاند اما چراغ سمت راست باید بالاتر از چراغ  راست را پوشش دهد.

نحوه تنظیم نور چراغ جلو خودرو

امیدورایم مطلب “تنظیم نور چراغ جلو خودرو” از بلاگ شاهین لوکس مفید واقع شده باشد.