معرفی انواع دستمال های کارواش

_معرفی انواع دستمال های کارواش

در این مطلب از وبلاگ شاهین لوکس قصد داریم به معرفی انواع دستمال هایی که در کارواش و یا نظافت خودرو استفاده میشه بپردازیم. اینکه دستمال ها چند نوع هستند آیا مثلا میشه دستمال یزدی برای خشک کردن ماشین استفاده کرد؟ یا حتما از دستمال مخصوص این کار باید استفاده بشه.

همین اول کار یک توضیح به این سوال بدهیم که دستمال یزدی شاید همه ی ما خوب بشناسند. اما در حال حاضر نسبت به مدل های جدید کمتر کارایی خواهد داشت مگر در مواقع مورد نیاز. کارهای مهمی که مد نظر ما هست (شستشو و نظافت ماشین) مثل جذب بالای آب، عدم خط و خش انداختن بر روی پولیش بدنه و به جای نگذاشتن پرز و نخ که به شما هم توصیه می کنیم. اگر دستمال مورد استفاده شما این موارد را نداره برای جایگزین آن فکری کنید.

شاید در دسته شستشو و نظافت فروشگاه که پد و دستمال های نظافت کارواش و خودرو قرار گرفته است سر زده باشید. اما در این مطلب قصد داریم توضیحاتی برای خرید بهتر شما ارائه بدهیم. امیدواریم مطلب برای شما مفید باشد.

دستمال میکروفایبر چیست؟

میکروفیبر یا میکروفایبر فیبر مصنوعی بسیار ظریف هست قطر آن کمتر از ده میکرومتر است. به طوری که از یک تار ابریشم باریک تر بوده و حدود یک پنجم قطر یک موی انسان است. میکروفایبر همچنین برای عایق آب در پوشش خودرو استفاده می‌شود.

میکروفایبرها در حوله‌ها به ویژه آنهایی که در استخرها مورد استفاده قرار می‌گیرند استفاده می‌شوند. چرا که حتی یک حوله کوچک بدن را به سرعت آب می‌کند. آن‌ها به سرعت خشک می‌شوند. حوله‌های میکروفایبر باید قبل از استفاده در آب خیس و فشرده شوند، چرا که در غیر این صورت آب را به عنوان سفره‌های میکروفایبر دفع می‌کنند.

معمولا در کارواش ها به دستمال میکروفایبر، دستمال بدنه نیز می گویند. علت نام گذاری هم بیشتر به استفاده از آن بر میگردد. بعد از شستشو ماشین و آبگیری اولیه توسط تی شیشه از دستمال بدنه استفاده می کنند تا قطرات آب باقی مانده بر روی بدنه لکه ای به جا نگذارد.

در صورتی که می خواهید از میکروفایبر اطلاعات بیشتری کسب کنید می تونید از منبع وبلاگ مطالعه کنید:

مطالعه میکروفایبر در ویکی پدیا

دستمال شیشه یا دستمال جادویی

برای تمیز کردن شیشه خودرو دستمال مورد نظر باید ویژگی هایی داشته باشد که در ادامه آنها را ذکر می کنیم: هیچ گونه لکه، پرز، رد آب و خش را بر روی شیشه باقی نگذارد. به مواد پاک کننده ی اضافه ای نیاز نداشته باشد. قدرت بالایی برای جذب آلودگی ها داشته باشد و همچنین قابلیت شستشوی مکرر با ماشین لباسشویی را داشته باشد. لازم به ذکر هست معمولا در کارواش ها دستمال شیشه و بدنه (برای خشک کردن) جدا از هم می باشد.

جنس این دستمال هم میکروفایبر می باشد و برای تمیز کردن شیشه خیلی مناسب هست.

دستمال شیشه یا دستمال جادویی نظافت ماشین

انواع برندهای دستمال در فروشگاه شاهین لوکس

  • برند سانگبو نیز در زمینه دستمال میکروفایبر برای نظافت شیشه خودرو، یخچال و تلویزیون و مایکرویو مناسب می باشد که می توانید از فروشگاه شاهین لوکس خرید نمائید.
  • برند وایت اند وایت تولید کننده انواع دستمال میکرو فایبر، ابر مجیک و لوازم نظافت منزل و کارواش می باشد. که با توجه به اینکه فعالیت فروشگاه شاهین لوکس در زمینه نظافت خودرو می باشد دستمال نظافت شیشه (دستمال جادویی) و بدنه خودرو این برند را در محصولات خود قرار داده ایم. معمولا اصالت سنجی دستمال های این برند از طریق سامانه پیامک 10000727 استعلام می شود، یا از طریق هولوگرام آن نیز می توانید این کار را انجام دهید.
وایت اند وایت white and white
  • دستمال بیلاو BILOV که محصولات خود را با لیبل پروفسسور تولید می کند می توانید دستمال های این شرکت را نیز در محصولات فروشگاه مشاهده و خرید نمائید.

ابر مجیک چیست و آیا جز دستمال ها هست؟

ابر مجیک یا همان ابر جادویی در دسته پد و دستمال نظافت خودرو فروشگاه شاهین لوکس قرار دارد. در واقع یک اسفنج بسیار نرم و فشرده می باشد. که عملکرد آن شبیه یک سنباده بسیار ریز هست. معمولا در کارواش ها برای از بین بردن لکه های رنگ که در برخورد خودرو ایجاد می شود از بین می برد.